Свет  Европа Македонија Прилеп
пресметана во: 25.10.2014 12:00
°C | °F
ETA2

Временска прогноза Прилеп
 Сабота, 1.11.2014
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Локално време
Време
Темп.
се чувствува како
Врнежи
Ветaр
Влажност
УВ индекс
00:00
Облачно и суво
Облачно и суво
5 °C
5 °C
Север-Североисток, Речиси тивко 0.9m/s
0.9
m/s
94 %
03:00
Облачно и суво
Облачно и суво
5 °C
5 °C
Север-Североисток, Речиси тивко 0.6m/s
0.6
m/s
95 %
06:00
Облачно и суво
Облачно и суво
5 °C
5 °C
94 %
0.1
09:00
Облачно и суво
Облачно и суво
7 °C
7 °C
84 %
1.3
12:00
Умерено облачно
Умерено облачно
9 °C
9 °C
74 %
1.8
15:00
Сончево
Сончево
8 °C
8 °C
Југ, Речиси тивко 0.7m/s
0.7
m/s
79 %
18:00
Сончево
Сончево
5 °C
5 °C
Југ-Југозапад, Речиси тивко 0.7m/s
0.7
m/s
92 %
21:00
Ведро
Ведро
3 °C
3 °C
Југозапад, Речиси тивко 0.9m/s
0.9
m/s
94 %
00:00
Ведро
Ведро
2 °C
2 °C
Југозапад, Речиси тивко 1m/s
1
m/s
94 %
Custom Search
Листа на градови на мапата