Botë  Evropë Shqipëri Burrel
calculated at: 9.2.2016 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Burrel
 E mërkurë, 10.2.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
9 °C
2 °C
0.04
mm
Jug-JugPerëndim, Më se e mesme 6.3m/s
6.3
m/s
96 %
03:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
9 °C
0 °C
0.25
mm
Jug-JugPerëndim, Më se e freskët 8.6m/s
8.6
m/s
96 %
06:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
9 °C
-2 °C
1.42
mm
Jug-JugPerëndim, Më se e freskët 9.9m/s
9.9
m/s
96 %
09:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
10 °C
-2 °C
5.64
mm
Jug-JugPerëndim, Më se e fuqishme 11.8m/s
11.8
m/s
97 %
12:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
11 °C
-1 °C
8.12
mm
JugPerëndim, Më se e fuqishme 12.5m/s
12.5
m/s
97 %
15:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
10 °C
0 °C
7.16
mm
JugPerëndim, Më se e fuqishme 10.8m/s
10.8
m/s
96 %
18:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
9 °C
-2 °C
6.66
mm
Perëndim-JugPerëndim, Më se e fuqishme 10.5m/s
10.5
m/s
95 %
21:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
8 °C
-1 °C
7.66
mm
Perëndim-JugPerëndim, Më se e mesme 7.1m/s
7.1
m/s
95 %
00:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
6 °C
-1 °C
7.12
mm
Perëndim, Më se e lehtë 5.2m/s
5.2
m/s
94 %

Sekrete Bukurie RSS

Krema nuk e di se lëkura është e vetëdijshme për natën dhe ditën, andaj edhe kryen funskione të ndryshme në këto periudha. Përderisa në një anë gjatë natës organizmi jonë pushon dhe i minimizon funskionet e tij (pulsi, tensioni i gjakut, temperatura trupore, frymëmarrja), në anën tjetër lëkura jonë gjatë natës e përshpejton punën ndërsa […]
Format trupore janë një problem shumë shqetësues për femrat e sidomos pjesa e barkut. As dietat nuk funksionojnë për të arritur një bark të rrafshët por ushtrimet po. Mjafton vetëm dy javë punë e vullnet dhe ju do arrini atë që keni kohë që e ëndërroni. Në videon e mëposhtme ju mund të shihni se […]
Duke e ditur rëndësinë e ujit, shumë njerëz e lënë një gotë ujë afër shtratit të tyre para se të flenë, për ta pirë atë në rast se kanë nevojë gjatë natës. Dhe për krejt ju që e keni bërë këtë ose e bëni rregullisht, e dini se shija e ujit që qëndron për një […]
Nëse gjatë menstruacioneve nuk jeni ndeshur me këtë fenomen, ju jeni një femër me fat. Nëse nuk e dini se çfarë është mpiksja e gjakut, ne do ua shpjegojmë. Mpiksja e menstruacioneve nënkupton trashjen e gjakut, me pika të ndezura apo të errëta të kuqe në “copëzat” e gjakut. Edhepse duket e tmerrshme, mpiksja e […]
Custom Search