Botë  Evropë Shqipëri Durres
calculated at: 4.12.2016 00:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Durres
 E martë, 6.12.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
10 °C
10 °C
0.34
mm
Lindje-JugLindje, Më se e lehtë 1.8m/s
1.8
m/s
94 %
03:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
10 °C
10 °C
0.43
mm
Lindje-JugLindje, Më se e lehtë 1.8m/s
1.8
m/s
95 %
06:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
10 °C
10 °C
0.69
mm
JugLindje, Më se e lehtë 1.7m/s
1.7
m/s
96 %
09:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
11 °C
11 °C
0.38
mm
JugLindje, Më se e lehtë 1.7m/s
1.7
m/s
96 %
0.1
12:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
12 °C
12 °C
0.33
mm
JugLindje, Më se e lehtë 1.6m/s
1.6
m/s
93 %
0.2
15:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
12 °C
12 °C
JugLindje, Erë e qetë 1m/s
1
m/s
96 %
18:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
11 °C
11 °C
Lindje-JugLindje, Erë e qetë 0.8m/s
0.8
m/s
97 %
21:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
10 °C
10 °C
Lindje-VeriLindje, Erë e qetë 1.1m/s
1.1
m/s
97 %
00:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
9 °C
9 °C
VeriLindje, Më se e lehtë 1.6m/s
1.6
m/s
98 %

Sekrete Bukurie RSS

Në kushte normale flokët rriten maksimalisht dy centimetra në muaj. Mirëpo nëse dëshironi që ta shpejtoni rritjen apo ato vazhdimisht ju pëlcasin, mund të bëni serumin për të cilin blogerja e modës Farah Dhukai thotë që bën mrekulli. Asaj për vetëm një javë flokët i janë rritur dy centimetra! Nëse flokët tuaj janë më cilësore, […]

The post Flokët i janë rritur dy centimetra për shtatë ditë, ky është sekreti i saj! appeared first on Sekrete Bukurie.

Krema nuk e di se lëkura është e vetëdijshme për natën dhe ditën, andaj edhe kryen funskione të ndryshme në këto periudha. Përderisa në një anë gjatë natës organizmi jonë pushon dhe i minimizon funskionet e tij (pulsi, tensioni i gjakut, temperatura trupore, frymëmarrja), në anën tjetër lëkura jonë gjatë natës e përshpejton punën ndërsa […]

The post Pse ju duhet patjetër kujdesi i lëkurës në mbrëmje? appeared first on Sekrete Bukurie.

Të gjithë e dimë se trupat tonë janë kompleks, të ndërlikuar dhe fascinuar sepse na mbajnë të shëndetshëm dhe të sigurt çdo sekondë të jetës sonë. Trupi na mbron nga çdo dëm potencial edhe përmes veprimeve më të thjeshta, siç është teshtima apo gogësima. Trupi e ka mekanizmin e vet të mbrojtjes, arsye e cila […]

The post Përse ju rrudhen gishtat në ujë? appeared first on Sekrete Bukurie.

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka përcaktuar 1 dhjetorin e çdo viti si Ditën Botërore Kundër HIV AIDS, si një mundësi për të rritur ndërgjegjësimin për të rritur ndërgjegjësimin në lidhje me HIV dhe AIDS, dhe për të demonstruar solidaritetin ndërkombëtar në përballimin e kësaj pandemie. Kjo ditë është një mundësi për të shpërndarë informacion lidhur […]

The post Ja si mund të parandalohet dhe trajtohet HIV AIDS appeared first on Sekrete Bukurie.

Custom Search