Botë  Evropë Serbia Ferizaj
calculated at: 24.5.2016 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Ferizaj
 E mërkurë, 25.5.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I kthjellët
I kthjellët
5 °C
-1 °C
Perëndim-JugPerëndim, Më se e lehtë 4.5m/s
4.5
m/s
90 %
03:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
5 °C
-2 °C
0.04
mm
Perëndim-JugPerëndim, Më se e lehtë 4.6m/s
4.6
m/s
95 %
06:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
9 °C
2 °C
0.6
mm
Perëndim-JugPerëndim, Më se e mesme 6.1m/s
6.1
m/s
89 %
0.3
09:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
12 °C
5 °C
0.39
mm
Perëndim, Më se e mesme 6.4m/s
6.4
m/s
84 %
2.4
12:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
18 °C
13 °C
0.14
mm
Perëndim, Më se e mesme 6.8m/s
6.8
m/s
59 %
5.5
15:00
Me diell
Me diell
19 °C
14 °C
0.1
mm
Perëndim-VeriPerëndim, Më se e mesme 6.2m/s
6.2
m/s
55 %
2.6
18:00
Me diell
Me diell
13 °C
9 °C
Perëndim, Më se e lehtë 4.2m/s
4.2
m/s
79 %
21:00
I kthjellët
I kthjellët
10 °C
7 °C
Perëndim-VeriPerëndim, Më se e lehtë 3.3m/s
3.3
m/s
96 %
00:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
10 °C
10 °C
0.24
mm
Perëndim-VeriPerëndim, Më se e lehtë 2.7m/s
2.7
m/s
98 %

Sekrete Bukurie RSS

Këto janë 6 këshilla se si të stimuloni zhvillimin e inteligjencës tek fëmijët: Për të zhvilluar kompetencat gjuhësore, flitni sa më shumë të mundeni. Pjesa më e madhe e fëmijëve nga 18 muajsh deri në 2 vjeç mëson një fjalë të re për çdo javë. Sipas gazetares amerikane “Tracy Cutchlow”, gjithashtu dhe autores së librit […]
Këto janë disa këshilla për personat e sëmurë nga sinoziti: 1.Evitoni diellin në pikun e vapës. 2.Mbani gjithmonë syze edhe në dimër, edhe në verë 3.Përdorni sa më shumë ushqime me fibra. 4.Në rast se ju fillojnë dhimbje është mirë që të konsumoni menjëherë kafe. 5.Evitoni zhurmat e larta, të magnetofonit, televizorit. 6.Për t’u qetësuar, […]
Përbërësit: -1 e verdhë veze -1/4 filxhan caji kos -1 lugë gjelle vaj ulliri Rriheni mirë vezën në një tas. Në një tas tjetër përzjeni vajin e ullirit dhe kosin derisa të zbuten. Shtoni vezën në përzierjen e kosit duket e përzjerë vazhdimisht. Kur përzierja të jetë kremoze, aplikojeni te majat e flokëve e duke […]
Ju ka ndodhur që t’iu kenë thënë që flisni gjatë gjumit ose keni dëgjuar ju të tjerët ta bëjnë këtë gjë? Me siguri që po! E folura në gjumë është njohur si somniloquy, një çrregullim gjumi ku personat nuk janë të vetëdijshëm për këtë gjë.E folura në gjumë mund të përfshijë një dialog të komplikuar […]
Custom Search