Botë  Evropë Serbia Ferizaj
calculated at: 31.7.2014 00:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Ferizaj
 E premte, 1.8.2014
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
16 °C
16 °C
0.78
mm
Perëndim-JugPerëndim, Erë e qetë 1.2m/s
1.2
m/s
94 %
03:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
15 °C
15 °C
0.56
mm
Perëndim-JugPerëndim, Erë e qetë 0.9m/s
0.9
m/s
96 %
06:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
17 °C
17 °C
0.7
mm
Perëndim-JugPerëndim, Erë e qetë 1m/s
1
m/s
95 %
0.8
09:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
19 °C
19 °C
1.76
mm
Veri-VeriLindje, Erë e qetë 0.8m/s
0.8
m/s
81 %
0.8
12:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
19 °C
19 °C
1.65
mm
VeriLindje, Më se e lehtë 2.6m/s
2.6
m/s
85 %
0.5
15:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
19 °C
19 °C
3.19
mm
Lindje-VeriLindje, Më se e lehtë 2.9m/s
2.9
m/s
85 %
0.7
18:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
17 °C
17 °C
3.07
mm
VeriLindje, Erë e qetë 1.3m/s
1.3
m/s
94 %
21:00
I kthjellët
I kthjellët
15 °C
15 °C
0.16
mm
VeriLindje, Erë e qetë 1m/s
1
m/s
95 %
00:00
I kthjellët
I kthjellët
14 °C
14 °C
VeriLindje, Erë e qetë 0.6m/s
0.6
m/s
96 %

Sekrete Bukurie RSS

Kanë thënë të moçmit që “Një mollë në ditë mban mjekun larg”. Sa e vërtetë mund të jetë kjo shprehje sipas jush?  Sipas një zbulimi që kanë bërë shkencëtarët gjatë një eksperimenti së fundmi është mësuar se  lëngu i mollës mund të shtojë prodhimin e neuro-transmetuesve acetilkolinë të trurit duke u bërë shkak për një […]
Kanë thënë se flokët janë gjysma e bukurisë së femrës. Ne sot do ju japim disa këshilla shumë të rëndësishme për mënyrën se si duhet të kujdesemi për flokët tuaj. Të lash flokët një herë në javë. Është krijuar ideja se flokët duhet të lahen sa më pak të jetë e mundur. Në të vërtetë, […]
Arsyeja më e fortë pse kemi akne, është STRESI! Trajtat e tyre ndryshojnë dhe variojnë nga karakteristikat dhe përmasat. Ato mund të shfaqen në moshën e pubertetit, por nuk janë të pakta edhe rastet në moshat e rritura, herë-herë edhe tek gratë në fillim të menopauzës. Terapitë korrektuese të akneve ndihmojnë zonën problematike duke eliminuar […]
Kremi duhet të përdoret gjatë gjithë vitit dhe të mos lihet për sezonin e plazhit, sepse,  veçanërisht në periudhën janar-mars, nisin rrezatimet e dëmshme. Qëndroni në hije gjatë orëve më të dëmshme 11:00-15:00, kur aktiviteti i rrezeve të diellit është më i fortë. Kujdesuni që kremi juaj të jetë i papërshkrueshëm nga uji. Një krem […]
Custom Search
City list in selected region