Botë  Evropë Serbia Gjakovë
calculated at: 7.12.2016 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Gjakovë
 E shtunë, 10.12.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I kthjellët
I kthjellët
1 °C
1 °C
Veri, Erë e qetë 1.1m/s
1.1
m/s
94 %
03:00
I kthjellët
I kthjellët
0 °C
0 °C
Veri, Erë e qetë 1.3m/s
1.3
m/s
93 %
06:00
Me diell
Me diell
0 °C
0 °C
Veri, Erë e qetë 1.2m/s
1.2
m/s
92 %
09:00
Me diell
Me diell
7 °C
7 °C
Veri, Erë e qetë 1m/s
1
m/s
79 %
1.5
12:00
Me diell
Me diell
10 °C
10 °C
VeriPerëndim, Erë e qetë 0.6m/s
0.6
m/s
78 %
1.4
15:00
Me diell
Me diell
7 °C
7 °C
VeriPerëndim, Erë e qetë 0.8m/s
0.8
m/s
92 %
18:00
Me diell
Me diell
4 °C
4 °C
Veri-VeriPerëndim, Erë e qetë 0.8m/s
0.8
m/s
92 %
21:00
I kthjellët
I kthjellët
2 °C
2 °C
VeriPerëndim, Erë e qetë 0.6m/s
0.6
m/s
93 %
00:00
I kthjellët
I kthjellët
1 °C
1 °C
Perëndim-VeriPerëndim, Erë e qetë 0.6m/s
0.6
m/s
93 %

Sekrete Bukurie RSS

Femrat nuk e duan seksi po aq shumë sa meshkujt. Femrave ju nevojitet lidhje emocionale për ta shijuar seksin. Femrat nuk përjetojnë orgazma të shumëfishta. Të gjithë i keni dëgjuar këto stereotipe rreth femrave dhe seksit – disa prej të cilave edhe mund të jenë të vërteta. Sidoqoftë, një studim i fundit i kryer nga […]

The post Femrat e duan seksin po aq shumë sa meshkujt! appeared first on Sekrete Bukurie.

Si më të popullarizuarat femrat kanë zgjedhur pikërisht këto sutjena, të cilat ngjasojnë me bikini (rroba banje) dhe ofrojnë komoditet absolut. Ky model i sutjenave është zgjedhur ndër më të popullarizuarit në rrjetet shoqërore, ndërkaq kjo ndoshta është hera e parë që komoditeti ka fituar ndaj estetikës, transmeton Telegrafi.   Këto sutjena nuk kanë tel, […]

The post Ky është modeli më i popullarizuar i sutjenave appeared first on Sekrete Bukurie.

Celuliti nuk është vetëm një problem thjesht estetik, por edhe shëndetësor. Mjekët specialistë tregojnë se paraqiten tre faza të shfaqjes së celulitit: Faza e parë (ose celuliti edmatosa) është faza fillestare, me ndalimin e lëngjeve në indin dhjamor në zona të vogla si në nyejt e këmbëve, te kofshët dhe krahët. Ngecja e lëngjeve dhe […]

The post Si ta zhdukni celulitin appeared first on Sekrete Bukurie.

Pastrimi i fytyrës dy herë në ditë është i domosdoshëm për personat që kanë kontakte të vazhdueshëm me ambientin e jashtëm, ndërsa për personat më pak të ekspozuar ndaj të ftohtit mjafton vetëm një herë në ditë, transmeton “Zeri” I ftohti është element shumë i dëmshëm për lëkurën, duke krijuar çarje, irritim dhe kruajtje. Për […]

The post Si ta mbrojmë lëkurën nga i ftohti? appeared first on Sekrete Bukurie.

Custom Search