Botë  Evropë Serbia Gjilan
calculated at: 28.7.2014 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Gjilan
 E hënë, 4.8.2014
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
22 °C
22 °C
Veri, Erë e qetë 1.3m/s
1.3
m/s
85 %
03:00
I kthjellët
I kthjellët
20 °C
20 °C
0.08
mm
Perëndim, Erë e qetë 1.1m/s
1.1
m/s
91 %
06:00
Me diell
Me diell
24 °C
24 °C
Veri-VeriPerëndim, Erë e qetë 1.2m/s
1.2
m/s
80 %
1.9
09:00
Me diell
Me diell
29 °C
31 °C
Veri-VeriPerëndim, Më se e lehtë 2m/s
2
m/s
54 %
7.3
12:00
Me diell dhe shumë nxehtë
Me diell dhe shumë nxehtë
32 °C
32 °C
Veri, Më se e lehtë 2.7m/s
2.7
m/s
41 %
7.7
15:00
Me diell dhe shumë nxehtë
Me diell dhe shumë nxehtë
31 °C
31 °C
Veri, Më se e lehtë 3.2m/s
3.2
m/s
42 %
2.2
18:00
Me diell
Me diell
26 °C
26 °C
Veri-VeriPerëndim, Më se e lehtë 2.9m/s
2.9
m/s
62 %
21:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
23 °C
22 °C
Veri-VeriPerëndim, Më se e lehtë 3.2m/s
3.2
m/s
77 %
00:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
22 °C
20 °C
0.05
mm
Veri-VeriPerëndim, Më se e lehtë 3.9m/s
3.9
m/s
85 %

Sekrete Bukurie RSS

Kremi duhet të përdoret gjatë gjithë vitit dhe të mos lihet për sezonin e plazhit, sepse,  veçanërisht në periudhën janar-mars, nisin rrezatimet e dëmshme. Qëndroni në hije gjatë orëve më të dëmshme 11:00-15:00, kur aktiviteti i rrezeve të diellit është më i fortë. Kujdesuni që kremi juaj të jetë i papërshkrueshëm nga uji. Një krem […]
Modelet e flokëve që janë më në modë për këtë sezon, janë flokët me onde të mëdha dhe me shumë volum. Moda rikthehet tani femrat preferojnë modelet e gufuara dhe flokët e këndshëm dhe të fryrë në majë të kokës. Ngjyrat për këtë sezon variojnë nga ngjyra e mjaltit tek çokollatë e ëmbël. Më poshtë […]
Pantallonat e shkurtër me lule janë një trend në rritje këtë verë.  Mirë që janë material shumë i këndshëm por janë edhe mjaft të bukura dhe me shumë opsione për tu kombinuar. Përpos ngjyrave të bukura ata janë edhe të përshtatshëm për ditët e ngrohta të verës. Shikoni galerinë me pantallona të shkurtër me lule […]
Eliksiri i bukurisë është një produkt shumë natyral dhe efikas për shëndetin dhe për lëkurën tuaj. Mjalti!  Mjalti si antioksidant dhe mjet kundër akneve. - Mjalti është i pasur me antioksidante dhe në mënyrë të suksesshme ripërtërin dëmtimet në lëkurë të krijuara nga rrezet e diellit. Përveç kësaj ka efekt antibakterial, absorbon papastërtitë nga poret […]
Custom Search
City list in selected region