Botë  Evropë Shqipëri Tiranë
calculated at: 25.7.2016 00:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Tiranë
 E hënë, 25.7.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I kthjellët
I kthjellët
26 °C
26 °C
Jug-JugLindje, Erë e qetë 0.9m/s
0.9
m/s
80 %
03:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
22 °C
22 °C
0.18
mm
Lindje-JugLindje, Erë e qetë 1.3m/s
1.3
m/s
96 %
06:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
25 °C
25 °C
0.59
mm
Lindje-JugLindje, Erë e qetë 1.4m/s
1.4
m/s
89 %
0.4
09:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
27 °C
31 °C
0.23
mm
Jug-JugPerëndim, Erë e qetë 0.9m/s
0.9
m/s
81 %
2.1
12:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
29 °C
30 °C
1.18
mm
Lindje-JugLindje, Më se e lehtë 4.7m/s
4.7
m/s
58 %
1.4
15:00
Me diell dhe shumë nxehtë
Me diell dhe shumë nxehtë
32 °C
33 °C
0.25
mm
JugLindje, Erë e qetë 1.3m/s
1.3
m/s
45 %
2.6
18:00
Me diell
Me diell
27 °C
30 °C
0.48
mm
Veri-VeriLindje, Më se e lehtë 1.7m/s
1.7
m/s
80 %
21:00
I kthjellët
I kthjellët
24 °C
24 °C
Lindje-VeriLindje, Më se e lehtë 1.6m/s
1.6
m/s
91 %
00:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
23 °C
23 °C
Lindje, Më se e lehtë 2.1m/s
2.1
m/s
91 %

Sekrete Bukurie RSS

Me kalimin e viteve të gjithë duam të dukemi të rinj e të bukur dhe sigurisht pa rrudha. Kremi i mëposhtëm i realizuar në kushtet e shtëpisë është efektiv, për të larguar rrudhat dhe për ta bërë lëkurën tuaj të duket më e re dhe e freskët. Përbërësit: Një lugë gjelle vaj ulliri, të kuqtë […]
Kur gratë janë shtatzëna, ndjejnë herë pas here goditjet e bebeve që do të sjellin në jetë, por lind pyetja përse e bëjnë ata këtë gjë? Goditja tregon shëndetin e mirë të bebes, zhvillimin dhe aktivitetin e tyre. Bebja reagon menjëherë ndaj ndryshimeve në ambient, sidomos kur dëgjon tinguj të jashtëm. Kur nënat e ardhshme […]
Shumë vajza dhe gra nuk mbathin take të larta dhe bëjnë çmos vetëm për t’i fshehur thembrat e çara. Thembrat e çara janë dukuri e shëmtuar dhe shkaktojnë dhimbje. Por, pavarësisht se në treg gjenden me mijëra produkte për shërimin e tyre, shumë pak nga to e kryejnë funksionin e vet. Mirëpo, mënyra më e […]
Nisur edhe nga vetë ngjyra kuptohet që rrepa e kuqe është ushqimi bazë për anemikët. Këtyre të sëmurëve u këshillohet pirja çdo ditë e 150 ml lëng të rrepës së kuqe, para buke apo të konsumohet sa më shpesh domatja, shkruan “Zëri”. Nga ana tjetër këta pacientë kronikë, të çfarëdo grupmoshe që të jenë, duhet […]
Custom Search