Botë  Evropë United Kingdom
calculated at: 26.10.2016 12:00
°C | °F
harta po ngarkohet...
Enj
Pre
Sht
Die
Hën
Mar
Mër
ETA2
?

Parashikimi i motit

    
    
    

Sekrete Bukurie RSS

Mbushja e buzëve është shndërruar në njërin prej trendëve më të fuqishëm të bukurisë gjithandej nëpër botë. Megjithatë, nëse jeni duke menduar edhe ju ta bëni një trajtim të tillë, është e rëndësishme që t’i dini disa gjëra, para se ta merrni vendimin, transmeton gazeta Kosova Sot. 1. PËRBËRËSIT E MBUSHËSVE Shumica e mbushësve të […]

The post Ja çfarë duhet të dini për mbushësit e buzëve appeared first on Sekrete Bukurie.

Trendi që kishte pushtuar botën ishte stili i mesëm për nga gjatësia e flokut në formë të rrumbullakët. Ishte ky një kompromis i përsosur midis flokut të gjatë dhe atij të shkurtë,transmeton gazeta Kosova Sot. Mirëpo, moda po ndryshon, trendët shkojnë dhe vijnë, e edhe ky stil i takon të së kaluarës. Në skenë dalin, […]

The post Në trend stili i mesëm i flokve appeared first on Sekrete Bukurie.

Janë të shumta femrat që kanë probleme me lëkurë, dhe për këtë shkak përdorin tretmanë të ndryshëm, të cilët edhe nuk janë aq të dobishëm,transmeton gazeta Kosova Sot. Nëse edhe ju keni probleme me lëkurën e fytyrës, provojeni këtë maskë të thjeshtë, e cila është me të vërtetë efikase. JA ÇKA JU NEVOJITET: – 20 […]

The post Maska bukurie për zbardhjen e fytyrës dhe largimin e rrudhave appeared first on Sekrete Bukurie.

Që moti bliri njihet për vetitë e tij terapeutike. Më së shumti përdoret për shërimin e sëmundjeve të veshkave, por edhe në hedhjen jashtë të helmeve të grumbulluara në organizëm. Për shërim përdoret: gjethi, lulja, farat,transmeton gazeta Kosova Sot. Gjethi i blirit përmban heterozide (që nxit djersitjen), taninë, vitamina C, e gjethet saharozë, fruktozë, enzima. […]

The post Çaji i blirit pastron organizmin appeared first on Sekrete Bukurie.

Custom Search
Parashikimi i motit Sydney