Botë  Evropë Shqipëri Korce
calculated at: 4.5.2015 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Korce
 E hënë, 4.5.2015
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
12:00
Me diell
Me diell
23 °C
23 °C
Perëndim-VeriPerëndim, Më se e lehtë 2.7m/s
2.7
m/s
44 %
6.2
15:00
Me diell
Me diell
25 °C
25 °C
VeriPerëndim, Më se e lehtë 1.9m/s
1.9
m/s
47 %
1.9
18:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
19 °C
19 °C
VeriPerëndim, Më se e lehtë 2.1m/s
2.1
m/s
68 %
21:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
17 °C
17 °C
VeriPerëndim, Më se e lehtë 2.4m/s
2.4
m/s
72 %
00:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
16 °C
16 °C
VeriPerëndim, Më se e lehtë 2.4m/s
2.4
m/s
75 %

Sekrete Bukurie RSS

1. Pi me pak duhan: nikotina rrit nivelin e kortizolit, hormonit te stresit, qe favorizon grumbullimin e dhjamit ne bark. 2. Mos pi alkool: sjellin shume kalori pijet alkoolike. Per me teper qe ashtu si nikotina, shton kortizolin dhe dhjamin ne bark. 3. Qendro drejt: keshtu barku del me pak. Kur je ne kembe imagjino […]
Kohëve të fundit, vajzat me buzë të holla vuajnë për të pasur buzë të trasha për shembull sit të megan Foksit. Buzë të bukura mund të fitoni edhe pa I fryrë dhe pa grim të tepruar. Duke dashur t’I theksojmë buzët shpeshherë e teprojmë dhe ato duken tepër artificial. Mos mendoni në botoks e ineksione […]
Nje studim i kryer nga specialistet e universitetit “Lund” ne Suedi, verteton se spinaqi ndikon per te rene ne peshe. Sipas eksperimentit, ku moren pjese 38 femra, rezultoi se spinaqi ndihmonte ne ekuilibrimin e peshes dhe ne humbjen e kilogrameve te tepert. Grate te cilat gjate tre muajve pine leng spinaqi te fresket para se […]
Vaji i ullirit mund te beje vertet mrekulli. Vaji i ullirit eshte i mire per lekuren dhe floket. Ai mund te gjendet ne shumicen e produkteve per trajtimin e flokeve. Perberesit e nevojshem: Pak vaj ulliri Leng limoni Hudher Metoda e pergatitjes: Lengun e limonit dhe hudhren e grire perziejini dhe mbajini thonjte ne te […]
Custom Search