Botë  Evropë Shqipëri Korce
calculated at: 27.5.2015 00:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Korce
 E mërkurë, 27.5.2015
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
14 °C
14 °C
VeriPerëndim, Më se e lehtë 2.6m/s
2.6
m/s
67 %
03:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
10 °C
10 °C
0.12
mm
VeriPerëndim, Më se e lehtë 1.6m/s
1.6
m/s
86 %
06:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
14 °C
14 °C
0.41
mm
Veri-VeriPerëndim, Më se e lehtë 1.5m/s
1.5
m/s
79 %
0.7
09:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
15 °C
15 °C
1.62
mm
VeriLindje, Erë e qetë 0.8m/s
0.8
m/s
76 %
0.5
12:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
16 °C
16 °C
2.46
mm
Perëndim, Erë e qetë 0.7m/s
0.7
m/s
77 %
0.5
15:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
16 °C
16 °C
2.37
mm
Veri-VeriPerëndim, Më se e lehtë 1.6m/s
1.6
m/s
77 %
0.3
18:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
14 °C
14 °C
2.88
mm
Veri, Më se e lehtë 2m/s
2
m/s
92 %
21:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
12 °C
9 °C
1.13
mm
Veri, Më se e lehtë 3.3m/s
3.3
m/s
90 %
00:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
10 °C
10 °C
1.24
mm
Veri, Më se e lehtë 2.5m/s
2.5
m/s
93 %

Sekrete Bukurie RSS

Dridhja e duarve është një fenomen shqetësues për disa persona.Dridhjet e duarve mund të shkaktohet si pasojë e konsumimit të madh të kafesë, apo kur jeni ekspozuar stresit kronik. Gjithashtu në dridhjen e duarve ndikim kanë dhe ilaçe të ndryshme që mund të përdorim për eleminimin e këtij fenomeni. Wshtë e rëndësishme që personat, të […]
Lëngu i trangullit është një nga lëngjet më natyrale dhe të shëndetshme. Pëmbajtja e tyre ndikon në rritjen e flokëve dhe shtresimin e thonjve. Përdorimi i këtij lloj lëngu ju ndihmon në përmirësimin e dhëmbëve nëse ato janë në gjendje të keqe dhe mishrat e tyre, meqë përmbajnë kalcium dhe fosfor. Për të dhënë sa […]
Lakra jeshile duhet të konsumohet me kujdes, meqë në sasi më të mëdha mund të shkaktojë hipotireoidizëm, zvogëlim të funksionit të gjëndrës tiroide. Brokoli me gjasë është njëri ndër ushqimet më të shëndetshme, meqë është i pasur me antioksidues, por po ashtu e ulë edhe nivelin e kolesterolit. E njëjta gjë vlen edhe për lakrën […]
Studimet e reja thonë se shalqiri e ul shtypjen e lartë të gjakut te personat me mbipeshë dhe mund ta ulë rrezikun nga infarkti i zemrës. Studimi më i ri, i botuar në revistën “American Journal of Hypertension”, ka bërë me dije se konsumimi i shalqirit është i mirë për zemër dhe mund t’i ulë […]
Custom Search