Botë  Evropë Shqipëri Korce
calculated at: 10.12.2016 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Korce
 E hënë, 12.12.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
1 °C
-7 °C
Perëndim-VeriPerëndim, Më se e lehtë 4.7m/s
4.7
m/s
59 %
03:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
0 °C
-7 °C
Perëndim-VeriPerëndim, Më se e lehtë 4.4m/s
4.4
m/s
63 %
06:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
-1 °C
-8 °C
Perëndim-VeriPerëndim, Më se e lehtë 4m/s
4
m/s
75 %
09:00
Me diell
Me diell
5 °C
0 °C
Perëndim-VeriPerëndim, Më se e lehtë 3.8m/s
3.8
m/s
66 %
1.8
12:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
8 °C
5 °C
VeriPerëndim, Më se e lehtë 3.3m/s
3.3
m/s
65 %
1.5
15:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
6 °C
6 °C
VeriPerëndim, Më se e lehtë 2.8m/s
2.8
m/s
80 %
18:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
5 °C
1 °C
Veri-VeriPerëndim, Më se e lehtë 3.1m/s
3.1
m/s
84 %
21:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
3 °C
3 °C
Veri-VeriPerëndim, Më se e lehtë 2.9m/s
2.9
m/s
89 %
00:00
I kthjellët
I kthjellët
0 °C
-4 °C
Veri, Më se e lehtë 3.1m/s
3.1
m/s
91 %

Sekrete Bukurie RSS

Dobësimi i imunitetit dhe sëmundjet e shpeshta shkaktojnë vështirësi në bërjen e një jete normale. Në këtë drejtim, vaji i qimnonit është treguar shumë efikas. Ky antibiotik natyror i kthen në ekuilibër të gjitha sistemet e organizmit. Me anë të përdorimit të përditshëm të vajit të qimnonit të zi, mund të parandalohen gjendjet akute dhe […]

The post Vaji i qimnonit shëron alergjitë dhe vret mikrobet appeared first on Sekrete Bukurie.

Ullinjtë, por edhe kumbullat e thata përmbajnë magnez dhe fosfor, përbërës të cilët është parë se mbrojnë eshtrat nga thyerjet. Në këtë drejtim ndihmon edhe nëse çdo ditë hamë perime të gjelbra. Grave më të vjetra se 50 vjet u preferohet marrja e rreth 1200 mg të kalciumit në ditë, e gjysmë grushti të ullinjve […]

The post Fiqtë dhe kumbullat për kocokat e forta appeared first on Sekrete Bukurie.

Kur disku që gjendet midis unazave të kurrizit bën presion në nervin shiatik, atëherë vjen deri te paraqitja e dhembjes, e cila përhapet përgjatë këmbës. Kjo është dhembja shiatike, e cila di të jetë tepër problematike. Dhembja fillon në bel, më pas shtrihet përgjatë këmbës, deri në thembër. Këmba mpihet, gjë që vështirëson lëvizjet. Dhembja […]

The post Si ta largoni dhembjen e nervit shiatik? appeared first on Sekrete Bukurie.

Lëkura jonë ndryshon me kalimin e viteve dhe kur mbërrijmë faza të caktuara në jetë, është normale që të shfaqen rrudhat në fytyrë, që reflektojnë plakjen. Deri më tani janë shënuar shumë përparime në fushën e kozmetikës dhe mjekësisë, që kanë të bëjnë me teknikat dhe produktet për parandalimin dhe zvogëlimin e shenjave të plakjes. […]

The post Maska me mollë zvogëlon shenjat e plakjes appeared first on Sekrete Bukurie.

Custom Search