Botë  Evropë Shqipëri Lezhe
calculated at: 6.5.2016 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Lezhe
 E premte, 13.5.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I kthjellët
I kthjellët
18 °C
16 °C
0.2
mm
Jug-JugPerëndim, Më se e lehtë 3.2m/s
3.2
m/s
89 %
03:00
I kthjellët
I kthjellët
17 °C
17 °C
Jug-JugPerëndim, Më se e lehtë 2.9m/s
2.9
m/s
92 %
06:00
Me diell
Me diell
18 °C
18 °C
Jug, Më se e lehtë 2.2m/s
2.2
m/s
91 %
2.1
09:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
21 °C
19 °C
Jug-JugPerëndim, Më se e lehtë 3.1m/s
3.1
m/s
79 %
2.2
12:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
21 °C
21 °C
JugPerëndim, Më se e lehtë 2.5m/s
2.5
m/s
79 %
0.5
15:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
21 °C
21 °C
0.1
mm
Veri, Erë e qetë 1.3m/s
1.3
m/s
77 %
2.1
18:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
19 °C
19 °C
0.05
mm
Veri-VeriLindje, Më se e lehtë 1.9m/s
1.9
m/s
83 %
21:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
19 °C
19 °C
0.24
mm
Lindje-JugLindje, Erë e qetë 0.8m/s
0.8
m/s
80 %
00:00
I kthjellët
I kthjellët
18 °C
18 °C
0.28
mm
Jug-JugPerëndim, Më se e lehtë 2.8m/s
2.8
m/s
85 %

Sekrete Bukurie RSS

Një ilaç vrasës i kancerit është krijuar nga sistemet imune të njerëzve të cilët duken të jenë në gjendje ta luftojnë këtë sëmundje. The Independent shkruan se së fundmi ka dalë se nuk është se kanceri është patjetër i dobët, por se sistemet imune të disa njerëzve janë posaçërisht të mira që t’i frenojnë tumoret. […]
Kanceri i mushkërive është një nga llojet më të përhapura të kancerit që prek rreth 402.326 amerikanë. Ky lloj kanceri ka norma shumë të larta vdekshëmrie, rreth 27% e të gjitha vdekjeve vijnë si pasojë e kancerit të mushkërive. Ashtu si çdo lloj kanceri tjetër, zbulimi në faza të hershme të tij është thelbësor për […]
Nëse mësoheni si t’i rrisni qerpikët në mënyrë krejt natyrale, atëherë do ta ruani maskarën. Nëse tashmë vetë natyra jua ka dhuruar qerpikët e gjatë, nuk ju nevojitet shumë që të jenë të përsosur. A e keni ditur që vazelina, vaji i ullirit, por edhe masazhi e kapakëve të syve ndihmon në rritjen e qerpikëve. […]
Të bardhët e vesë Përzieni një të bardhë të vesë me një lugë gjelle sheqer dhe gjysmë lugë gjelle pluhur mielli, transmeton Telegrafi. Këta përbërës i përzieni derisa të krijohet një pastë dhe me të i bëni masazh këmbëve. Pastaj, e lini pastën të thahet dhe lehtë e hiqni produktin nga lëkura. Sheqer dhe limon […]
Custom Search