Botë  Evropë Shqipëri Lezhe
calculated at: 27.8.2016 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Lezhe
 E shtunë, 3.9.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
23 °C
21 °C
Lindje-VeriLindje, Më se e lehtë 3.8m/s
3.8
m/s
67 %
03:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
22 °C
20 °C
Lindje-VeriLindje, Më se e lehtë 4.6m/s
4.6
m/s
63 %
06:00
Me diell
Me diell
24 °C
21 °C
Lindje-VeriLindje, Më se e mesme 5.5m/s
5.5
m/s
52 %
1.1
09:00
Me diell
Me diell
26 °C
25 °C
Lindje-VeriLindje, Më se e lehtë 4.1m/s
4.1
m/s
47 %
6.0
12:00
Me diell
Me diell
28 °C
28 °C
VeriLindje, Erë e qetë 0.9m/s
0.9
m/s
49 %
6.5
15:00
Me diell
Me diell
28 °C
28 °C
VeriPerëndim, Erë e qetë 1m/s
1
m/s
50 %
1.4
18:00
Me diell
Me diell
24 °C
24 °C
62 %
21:00
I kthjellët
I kthjellët
23 °C
23 °C
Lindje-VeriLindje, Më se e lehtë 1.9m/s
1.9
m/s
66 %
00:00
I kthjellët
I kthjellët
22 °C
20 °C
Lindje-VeriLindje, Më se e lehtë 3.3m/s
3.3
m/s
68 %

Sekrete Bukurie RSS

Shumica e femrave i ëndërrojnë buzët perfekte, e jo të gjitha e kanë fatin të lindin me buzë të trasha. Dëshira për një pamje të tillë ka bërë që shumë femra të bëjnë madje edhe operacione estetike në mënyrë që të fitojnë pamjen e ëndërruar. Mirëpo, për të gjitha ato femra që nuk duan të […]
Janë bërë hapa përpara në luftën kundër melanomës malinje falë një ekipi hulumtues italian, i cili ka zbuluar një molekulë që i përket kategorisë së ‘microRNA”, e quajtur MIR-579-3p që vepron si një shtypës të rritjen e tumorit. Studimi, i publikuar në revistën shkencore “PNAS”, u krye nga Instituti ‘Pascale’ i Napolit, i udhëhequr nga […]
Nëse ti nuk e duron dot vapën, e njëjta gjë ndodh edhe me produktet e bukurisë që mban të mbyllura në kuletë. Temperaturat e larta nuk i ndihmojnë aspak dhe kjo shkakton prishjen e tyre, apo skadencën e parakohshme. Ja cilat janë ato produkte: Parfumi Nxehtësia dhe dielli mund ta kthejnë parfumin tuaj nga burimi […]
Përfitimet e mjaltit shkojnë përtej ëmbëlsirave dhe gatimeve të ndryshme. Nëse deri më sot mjaltin e keni përdorur vetëm në kuzhinë keni humbur shumë prej tij. Vetitë antibaketriale dhe antiseptike e shndërrojnë mjaltin në një produkt ideal për kujdesin ndaj lëkurës. Çelësi është që të përdorin mjaltë të papërpunuara që nuk është pasterizuar në mënyrë […]
Custom Search