Botë  Evropë Serbia Mitrovica Mala
calculated at: 24.7.2016 00:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Mitrovica Mala
 E diel, 24.7.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I kthjellët
I kthjellët
26 °C
26 °C
JugLindje, Më se e lehtë 2.3m/s
2.3
m/s
63 %
03:00
I kthjellët
I kthjellët
20 °C
20 °C
JugLindje, Erë e qetë 0.9m/s
0.9
m/s
88 %
06:00
Me diell
Me diell
26 °C
26 °C
JugLindje, Erë e qetë 0.9m/s
0.9
m/s
71 %
1.8
09:00
Me diell dhe shumë nxehtë
Me diell dhe shumë nxehtë
31 °C
33 °C
Lindje, Më se e lehtë 1.8m/s
1.8
m/s
50 %
7.0
12:00
Me diell dhe shumë nxehtë
Me diell dhe shumë nxehtë
33 °C
35 °C
Lindje-VeriLindje, Më se e lehtë 2.7m/s
2.7
m/s
46 %
7.7
15:00
Me diell dhe shumë nxehtë
Me diell dhe shumë nxehtë
32 °C
34 °C
Lindje-VeriLindje, Më se e lehtë 3m/s
3
m/s
47 %
2.6
18:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
27 °C
27 °C
1.45
mm
Veri-VeriLindje, Më se e lehtë 1.6m/s
1.6
m/s
78 %
21:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
24 °C
24 °C
1.94
mm
VeriPerëndim, Më se e lehtë 2m/s
2
m/s
89 %
00:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
23 °C
23 °C
0.97
mm
Veri-VeriPerëndim, Erë e qetë 0.6m/s
0.6
m/s
90 %

Sekrete Bukurie RSS

Me kalimin e viteve të gjithë duam të dukemi të rinj e të bukur dhe sigurisht pa rrudha. Kremi i mëposhtëm i realizuar në kushtet e shtëpisë është efektiv, për të larguar rrudhat dhe për ta bërë lëkurën tuaj të duket më e re dhe e freskët. Përbërësit: Një lugë gjelle vaj ulliri, të kuqtë […]
Kur gratë janë shtatzëna, ndjejnë herë pas here goditjet e bebeve që do të sjellin në jetë, por lind pyetja përse e bëjnë ata këtë gjë? Goditja tregon shëndetin e mirë të bebes, zhvillimin dhe aktivitetin e tyre. Bebja reagon menjëherë ndaj ndryshimeve në ambient, sidomos kur dëgjon tinguj të jashtëm. Kur nënat e ardhshme […]
Shumë vajza dhe gra nuk mbathin take të larta dhe bëjnë çmos vetëm për t’i fshehur thembrat e çara. Thembrat e çara janë dukuri e shëmtuar dhe shkaktojnë dhimbje. Por, pavarësisht se në treg gjenden me mijëra produkte për shërimin e tyre, shumë pak nga to e kryejnë funksionin e vet. Mirëpo, mënyra më e […]
Nisur edhe nga vetë ngjyra kuptohet që rrepa e kuqe është ushqimi bazë për anemikët. Këtyre të sëmurëve u këshillohet pirja çdo ditë e 150 ml lëng të rrepës së kuqe, para buke apo të konsumohet sa më shpesh domatja, shkruan “Zëri”. Nga ana tjetër këta pacientë kronikë, të çfarëdo grupmoshe që të jenë, duhet […]
Custom Search