Botë  Evropë Serbia Prizren
calculated at: 27.4.2015 00:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Prizren
 E mërkurë, 29.4.2015
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
12 °C
12 °C
2.53
mm
JugPerëndim, Më se e lehtë 1.8m/s
1.8
m/s
96 %
03:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
12 °C
12 °C
2.3
mm
JugPerëndim, Erë e qetë 1.3m/s
1.3
m/s
97 %
06:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
13 °C
13 °C
2.35
mm
95 %
0.5
09:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
15 °C
15 °C
1.71
mm
VeriLindje, Më se e lehtë 1.9m/s
1.9
m/s
82 %
2.5
12:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
16 °C
16 °C
1.76
mm
VeriLindje, Më se e lehtë 3m/s
3
m/s
81 %
1.4
15:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
15 °C
12 °C
1.04
mm
VeriLindje, Më se e lehtë 3.7m/s
3.7
m/s
81 %
0.3
18:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
13 °C
10 °C
0.47
mm
VeriLindje, Më se e lehtë 3.6m/s
3.6
m/s
85 %
21:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
12 °C
8 °C
0.08
mm
VeriLindje, Më se e lehtë 3.3m/s
3.3
m/s
87 %
00:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
10 °C
10 °C
0.05
mm
VeriLindje, Më se e lehtë 2.4m/s
2.4
m/s
90 %

Sekrete Bukurie RSS

Menopauza mund të vijë në kohë të ndryshme për femrat për shkak të fizikut të tyre. Por mjekët kanë studiuar mbi shenjat që paraprijnë menopauzën. Nëse ndieni disa prej këtyre shenjave atëherë me shumë mundësi jeni në fazën tranzitive që femrat thuajse gjithmonë e përjetojnë keq. Ja shenjat paralajmëruese të menopauzës: Perioda të çrregullta Ethe […]
Lëngu i qepës se kuqe është i mahnitshem për flokët tuaj dhe për shumë të famshëm ajo është një nga përbërësit më të mirë kur është fjala për përmirësimin e cilësisë së flokëve. Studimet kanë treguar se qepa e kuqe parandalon humbjen e flokëve në 87% të rasteve. Flokët tuaj do të duken më tërheqëse […]
Shfrytëzoni sezonin e dredhëzave dhe provoni dietë të re. Për vetëm katër ditë duhet të humbni tre kilogramë, kurse për shkak se dieta zgjat shkurt, nuk është i nevojshëm aktivitet fizik. Lejohen tri ushqime kryesore dhe dy “meze”. Pra, “armatosuni” me dredhëza dhe humbni kilogramë pa dhimbje të mëdha. Dita e parë Mëngjes: Sallatë frutash […]
Në fillim të qershorit fillon sezoni i vërtetë i dredhëzave, atyre që janë të shijshme, shtëpiake. Dredhëzat janë fruta shumë të mirë, ndërsa shumica prej nesh i preferojmë në sallata të frutave, ëmbëlsira apo thjeshtë të zhytura në krem ose çokollatë. Ne sot ju shkruajmë në lidhje me vetitë shëruese të dredhëzave dhe arsyet e […]
Custom Search