Botë  Evropë Serbia Prizren
calculated at: 27.5.2016 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Prizren
 E premte, 3.6.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I kthjellët
I kthjellët
13 °C
13 °C
Perëndim, Më se e lehtë 2.2m/s
2.2
m/s
92 %
03:00
I kthjellët
I kthjellët
12 °C
12 °C
Perëndim, Më se e lehtë 2.2m/s
2.2
m/s
92 %
06:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
17 °C
17 °C
Perëndim, Më se e lehtë 1.9m/s
1.9
m/s
85 %
1.4
09:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
19 °C
19 °C
0.64
mm
Perëndim, Më se e lehtë 2.8m/s
2.8
m/s
73 %
1.8
12:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
20 °C
18 °C
0.87
mm
Perëndim-JugPerëndim, Më se e lehtë 3.3m/s
3.3
m/s
72 %
1.1
15:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
20 °C
18 °C
0.8
mm
Perëndim, Më se e lehtë 3.3m/s
3.3
m/s
74 %
1.0
18:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
17 °C
17 °C
0.54
mm
Perëndim, Më se e lehtë 2m/s
2
m/s
89 %
21:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
15 °C
15 °C
0.23
mm
Perëndim-VeriPerëndim, Më se e lehtë 1.6m/s
1.6
m/s
92 %
00:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
15 °C
15 °C
0.34
mm
VeriPerëndim, Erë e qetë 1.4m/s
1.4
m/s
93 %

Sekrete Bukurie RSS

Ja se si duhet të veproni nëse vuani nga reumatizmi -Bëni dy herë në javë ushtime gjimnastikore të lehta. -Merrni here pas here (një herë në dy ose tre muaj) tableta multivitaminë. -Jetoni në ambiente që nuk janë të ftohta. -Bëni plazh çdo vit dhe e rëndësishme është që të shtriheni në rërën e mëngjesit […]
Sikurse ushqimi edhe produktet kozmetike kanë një afat se deri kur është i sigurt përdorimi i tyre. Rimeli Duhet ta keni përdorur e hedhur pas 3 muajsh. Mos harroni se furca mund të mbledhë bakterie kur e nxirrni jashtë nga tubi. Kjo mund të shkaktojë irritim dhe skuqje. Sa ju zgjat peneli ose lapsi Sa […]
Jarga e kërmillit është baza e shumë trajtimeve bukurie të gjeneratës së fundit dhe u zbulua rastësisht nga disa punëtorë të një akuariumi. Tek rregullonin për ditë më radhë vaskat e kërmijve, atyre iu zbutën duart, kjo si pasojë e kontaktit të vazhdueshëm me sasi të larta të jargëve të kërmijve. Nga ky zbulim ka […]
Sipas rezultateve, konsumi ditor prej 100 gr në ditë në 10.000 prej rasteve të sëmundjes së zemrës, ka parandaluar 85 për qind të sulmeve në zemër. Adhuruesit e çokollatës së zezë, të cilët për një kohë të gjatë e konsumojnë, do t’i mbrojë prej shtypjes së lartë të gjakut dhe e zvogëlon rrezikun nga prekja […]
Custom Search