Botë  Evropë Serbia Prizren
calculated at: 1.10.2016 00:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Prizren
 E shtunë, 8.10.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
13 °C
13 °C
6.53
mm
JugLindje, Më se e lehtë 2.3m/s
2.3
m/s
98 %
03:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
13 °C
13 °C
4.84
mm
Lindje-JugLindje, Më se e lehtë 2m/s
2
m/s
98 %
06:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
13 °C
13 °C
4.37
mm
Jug-JugLindje, Më se e lehtë 1.8m/s
1.8
m/s
96 %
09:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
15 °C
15 °C
0.29
mm
JugPerëndim, Më se e lehtë 2m/s
2
m/s
94 %
0.5
12:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
17 °C
17 °C
0.21
mm
Perëndim-JugPerëndim, Erë e qetë 1.3m/s
1.3
m/s
85 %
2.0

Sekrete Bukurie RSS

Përshpejton metabolizmin: Vaji i kokosit ndihmon që me shpejtësi të humbni në peshë, duke përshpejtuar metabolizmin tuaj. Tretje më të mirë: Vaji i kokosit vepron si lubrifikant në traktin digjesitv, ashtu që ushqimi që e keni ngrënë të kalojë më lehtë përmes lukthit, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Trajtimi i ulcerës: Nëse vuani nga ulcera, […]

The post Vetitë shëruese të vajit të kokosit appeared first on Sekrete Bukurie.

Për t’u vërtetuar që me ushqim konsumoni mjaftueshëm materie të dobishme, dëgjojeni organizmin tuaj dhe sinjalet që jua dërgon ai. Nëse vëreni ndryshime në trup, kjo do të thotë se ju mungon ndonjë vitaminë ose mineral. Këto janë ndryshimet në trup, të cilave duhet t’u kushtoni vëmendje, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Plasaritja e lëkurës […]

The post Ndryshimet në lëkurë tregojnë se keni mungesë të vitaminave appeared first on Sekrete Bukurie.

Nëse keni menduar të eksperimentoni me qerpikë artificialë, atëherë lirisht mund ta bëni një gjë të tillë, pasi që edhe nëse keni dëgjuar që qerpikët artificialë i shkatërrojnë ata natyralë, duhet ta dini që një gjë e tillë nuk është aspak e vërtetë. Gjithsesi, qerpikët artificialë duhet aplikuar me shumë kujdes dhe në mënyrë të […]

The post Disa këshilla për qerpikët artificialë appeared first on Sekrete Bukurie.

Parfumi është një pjesë shumë e rëndësishme e dukjes suaj, pasi që aroma e parfumit përcjell një emocion të veçantë dhe përmes kësaj arome njerëzit mund t’ju kujtojnë për të mirë apo për të keq. Më poshtë kemi renditur disa gjëra, që me shumë gjasë nuk i keni ditur për parfumet, transmeton gazeta Kosova Sot […]

The post Ja disa gjëra që nuk i keni ditur për parfumet appeared first on Sekrete Bukurie.

Custom Search