Botë  Evropë Serbia Prizren
calculated at: 2.8.2015 00:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Prizren
 E hënë, 3.8.2015
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I kthjellët
I kthjellët
23 °C
23 °C
0.04
mm
Veri-VeriLindje, Erë e qetë 0.5m/s
0.5
m/s
66 %
03:00
I kthjellët
I kthjellët
21 °C
21 °C
VeriLindje, Erë e qetë 0.9m/s
0.9
m/s
75 %
06:00
Me diell
Me diell
26 °C
26 °C
VeriLindje, Erë e qetë 1.4m/s
1.4
m/s
58 %
1.8
09:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
31 °C
32 °C
0.08
mm
VeriLindje, Më se e lehtë 1.7m/s
1.7
m/s
45 %
5.8
12:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
32 °C
33 °C
0.67
mm
VeriLindje, Erë e qetë 1.1m/s
1.1
m/s
42 %
3.2
15:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
29 °C
30 °C
2.66
mm
VeriLindje, Më se e lehtë 2m/s
2
m/s
57 %
0.9
18:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
25 °C
23 °C
1.68
mm
VeriLindje, Më se e lehtë 3.3m/s
3.3
m/s
78 %
21:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
22 °C
22 °C
0.19
mm
VeriLindje, Më se e lehtë 2.6m/s
2.6
m/s
89 %
00:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
20 °C
20 °C
0.27
mm
VeriLindje, Erë e qetë 1.3m/s
1.3
m/s
91 %

Sekrete Bukurie RSS

Një ekip studiuesish të Universitetit të Karolinës së Jugut të udhëhequr nga Mitzi Nagarkatti, Prakash Nagarkatti dhe Xiaoming Yang kanë zbuluar një rrugë të re përmes së cilës marihuana mund t’i dobësojë funksionet imunitare të trupit. Hulumtimi i tyre është publikuar në internet në “Journal of Biological Chemistry”. Marihuana është droga më e përdorur e […]
Pyetja se nëse fytyra pastrohet më mirë në dush tani ka një përgjigje nga ekspertët e dermatologjisë. Ekspertët thonë se larja e fytyrës në dush është definitivisht më e mirë se sa vetëm larja e fytyrës. “Dushi është koha e duhur për një masazh të lehtë dhe pastrim të fytyrës,“ thonë ekspertët. Pastrimi i thellë […]
Parandalimi i të çarave të lëkurës në shtatzëni kërkon një qasje “brenda dhe jashtë” për rezultate optimale: Hapi i parë dhe themelor është krijimi i në ekuilibri në ushqyerja. Shtatzënat duhet të marrin zink të mjaftueshëm, vitaminë E, vitaminë C dhe yndyrna omega veçanërisht DHA, të cilët janë përbërësit kryesorë të lëkurës dhe do të […]
Trendi i vjetër vjen me një frymë moderne në sezonin e ardhshëm do të jenë pjesë e stilit tonë të përditshëm. ‘Culotte’ janë ende në modë, por duket se do të na duhet të ndjekim një tjetër trend mode, që me siguri do t’jua zërë atyre vendin. Parë në sfilatat e Alexander Wang, Ellery dhe […]
Custom Search