Botë  Evropë Italy Rome
calculated at: 1.9.2015 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Rome
 E shtunë, 5.9.2015
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
22 °C
20 °C
4.81
mm
Lindje-JugLindje, Më se e lehtë 3.6m/s
3.6
m/s
95 %
03:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
21 °C
21 °C
9.52
mm
Lindje, Më se e lehtë 2.7m/s
2.7
m/s
95 %
06:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
22 °C
20 °C
10.34
mm
JugLindje, Më se e lehtë 3.7m/s
3.7
m/s
97 %
0.4
09:00
I ndryshueshem pjesërisht me rrebeshe dhe  rrufe
I ndryshueshem pjesërisht me rrebeshe dhe rrufe
23 °C
21 °C
6.93
mm
Jug-JugLindje, Më se e lehtë 4m/s
4
m/s
86 %
0.2
12:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
24 °C
24 °C
7.11
mm
Jug-JugLindje, Më se e lehtë 2.3m/s
2.3
m/s
82 %
1.8
15:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
27 °C
25 °C
Perëndim-JugPerëndim, Më se e lehtë 4.6m/s
4.6
m/s
65 %
1.5
18:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
23 °C
20 °C
Perëndim-JugPerëndim, Më se e lehtë 4.4m/s
4.4
m/s
78 %
21:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
21 °C
17 °C
Perëndim, Më se e lehtë 5.2m/s
5.2
m/s
93 %
00:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
19 °C
16 °C
Perëndim, Më se e lehtë 5.1m/s
5.1
m/s
96 %

Sekrete Bukurie RSS

Nuk është vetëm eliminimi i stresit që ndikon si përparësi. Gjithashtu është e domosdoshme të kufizoni ngjyrën dhe dëmtimin nga nxehtësia që të parandaloni çarjen e majave të flokëve dhe dëmtimin e tyre Nuk ka garancë që flokët t’ju rriten si të Rapunzel (personazh i filmave të animuar, që karakterizohet me flokë të gjata). Pse?- […]
Përdorni fruta për kujdesin ndaj lëkurës. Vitamina C është aleati më i mirë kundër rrudhave, vajrat esenciale nga frutat largojnë depresionin, kurse agrumet mund të përdoren për make-up veror, prandaj lirisht mund të eksperimentoni. Kur termometri qëndron mbi 30 gradë celsius, shumë femra preferojnë të zëvendësojnë aromat e vaniljes dhe kokosit me ato të agrumeve […]
Duke ia shtuar ushqimit një grusht fara luledielli, veçqë do t’i ofroni organizmit tuaj yndyra të shëndetshme ju do ta bëni veten të ndjeheni të ngopur një kohë më të gjatë. Përveç acideve të pangopura yndyrore këto fara përmbajnë sasi të mëdha të kalciumit dhe magnezit, si dhe vitaminave B, A, D, E. Të gjitha […]
Sa shpesh shkoni në banjë varet nga shumë faktorë dhe jo vetëm nga kapaciteti i fshikëzës urinare. Në qoftë se pini shumë lëngje, natyrisht do të keni nevojë më të madhe për t’i nxjerrë jashtë fluidet. Pastaj ndikon edhe fakti nëse djersiteni shumë ose aspak, pastaj ushqimi, konsumimi i kafesë, alkoolit dhe diuretikëve të tjerë, […]
Custom Search