Botë  Evropë Italy Rome
calculated at: 24.10.2016 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Rome
 E premte, 28.10.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I kthjellët
I kthjellët
9 °C
1 °C
Veri-VeriLindje, Më se e mesme 5.9m/s
5.9
m/s
74 %
03:00
I kthjellët
I kthjellët
7 °C
-1 °C
Veri-VeriLindje, Më se e mesme 5.6m/s
5.6
m/s
74 %
06:00
Me diell
Me diell
6 °C
-2 °C
Veri-VeriLindje, Më se e lehtë 5.3m/s
5.3
m/s
74 %
09:00
Me diell
Me diell
15 °C
11 °C
Veri-VeriLindje, Më se e lehtë 4.6m/s
4.6
m/s
43 %
2.7
12:00
Me diell
Me diell
20 °C
18 °C
Veri-VeriLindje, Më se e lehtë 3.8m/s
3.8
m/s
34 %
3.4
15:00
Me diell
Me diell
19 °C
19 °C
Veri-VeriLindje, Më se e lehtë 3m/s
3
m/s
47 %
0.2
18:00
Me diell
Me diell
13 °C
10 °C
Veri-VeriLindje, Më se e lehtë 3.4m/s
3.4
m/s
66 %
21:00
I kthjellët
I kthjellët
10 °C
10 °C
VeriLindje, Më se e lehtë 2.9m/s
2.9
m/s
76 %
00:00
I kthjellët
I kthjellët
8 °C
8 °C
VeriLindje, Më se e lehtë 2m/s
2
m/s
80 %

Sekrete Bukurie RSS

Pasi keni shijuar frutin e portokallit, shumica prej nesh e flakim tutje lëkurën e tij. Por, duke bërë këtë ne humbasim shumë përfitime, sepse lëkura e tij është e veçantë për bukurinë dhe përdorime të tjera. Të pasur me vitamina A dhe C, kalcium, magnez, fosfor dhe plot lëndë të tjera ushqyese, ai e përmirëson […]

The post Jepini shkëlqim fytyrës tuaj me lëkurë portokalli appeared first on Sekrete Bukurie.

Sfungjeri i trupit është një produkt i cili mund të gjendet në çdo tualet e nëse disa e përdorin në çdo larje disa të tjerë e kanë harruar diku të varur për vite të tëra. A e keni menduar ndonjëherë se sa të pastër janë sfungjerët dhe a duhet t’i përdorim? Një studim i publikuar […]

The post Kujdes nga sfungjerët e trupit, janë të rrezikshëm appeared first on Sekrete Bukurie.

Një nga problemet e shpeshta që hasen në moshat e rritura është edhe patologjia e prostatës. Një nga problemet e shpeshta që hasen në moshat e rritura është edhe patologjia e prostatës. Prostata është një gjendër e vogël sa një arrë që vendoset mu përballë pjesës së fundit të zorrës së trashë, poshtë fshikës së […]

The post Prostata dhe meshkujt pas të 40-ave appeared first on Sekrete Bukurie.

Ftohje dhe kollë – nëse nuk ju kushtoni vëmendjen e duhur, mund të shndërrohen në sëmundje të rrezikshme, transmeton gazeta Kosova Sot. Receta kundër gripit dhe ftohjes: 1 qepë 2 gota ujë Lëngun e 1 limoni 2 lugë mjaltë Udhëzimet: Le të vlojë uji. Qepën e preni në copë dhe i vloni për 15 minuta. […]

The post Receta kundër ftohjes dhe gripit appeared first on Sekrete Bukurie.

Custom Search