Botë  Evropë Shqipëri Shkoder
calculated at: 12.2.2016 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Shkoder
 E shtunë, 13.2.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
11 °C
5 °C
3.62
mm
Jug, Më se e lehtë 5.3m/s
5.3
m/s
95 %
03:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
12 °C
5 °C
2.96
mm
Jug, Më se e mesme 6.2m/s
6.2
m/s
95 %
06:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
12 °C
3 °C
8.32
mm
Jug, Më se e freskët 9.4m/s
9.4
m/s
96 %
09:00
I ndryshueshem pjesërisht me rrebeshe dhe  rrufe
I ndryshueshem pjesërisht me rrebeshe dhe rrufe
13 °C
4 °C
13.13
mm
JugPerëndim, Më se e fuqishme 11.3m/s
11.3
m/s
95 %
0.2
12:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
14 °C
7 °C
7.85
mm
JugPerëndim, Më se e mesme 6.9m/s
6.9
m/s
88 %
0.5
15:00
I vrenjtur me<br/>rrebeshe me  ndërprerje
I vrenjtur me
rrebeshe me ndërprerje
14 °C
11 °C
1.34
mm
Jug-JugPerëndim, Më se e lehtë 3.1m/s
3.1
m/s
86 %
0.1
18:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
12 °C
12 °C
0.75
mm
Jug-JugLindje, Më se e lehtë 2.5m/s
2.5
m/s
91 %
21:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
12 °C
8 °C
1.08
mm
Jug, Më se e lehtë 3.3m/s
3.3
m/s
95 %
00:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
12 °C
7 °C
1.92
mm
Jug, Më se e lehtë 5.3m/s
5.3
m/s
94 %

Sekrete Bukurie RSS

Gjatë dimrit lëkura e duarve tuaja mund të thahet dhe të bëhet e vrazhdë nëse nuk kujdeseni për to. Higjiena e duarve është hapi i parë për të pasur duar të bukura. Përveç kësaj duhet ditur se ne e prekim fytyrën 3 herë në minutë dhe higjiena është themelore. Bëni manikyr rregullisht: në qoftë se […]
Nëse keni filluar të keni probleme me rrudhat dhe shenjat e tjera në fytyrë, është e rëndësishme të filloni me trajtimin e tyre, para se të mund të jetë vonë. Mirëpo, në vend se të shpenzoni një mal me para në produkte artificiale, të cilat edhe mund të ndikojnë negativisht në lëkurën tuaj, përqendrohuni në […]
Ndonjëherë infektimi i celulitit mund të jetë i shkaktuar nga disa bllokime në inde, për shembull, rreth një muskuli ose ligamenti, ose në tulet. Presioni në rritje bën që të ketë komplikacione, prerja e furnizimit me gjak (e cila mund të shkaktojë gangrenë) dhe duke dëmtuar nerva. Kjo ka nevojë për trajtim urgjent dhe dekompresion. […]
Gjakderdhje nga hundët? Kujdes! Edhe pse sasia e gjakut të humbur nuk është e dëmshme për organizmin, mbetet një shenjë për të mos u nënvleftësuar. Në rastet e ripërsëritjes së fenomenit, një kontroll te mjeku do të ishte e këshillueshme. Mjekja otorinolaringologe Elma Xhokaxhiu, në një intervistë për “Mapo” shpjegon se në cilin rast gjakderdhja […]
Custom Search