Botë  Evropë Shqipëri Shkoder
calculated at: 2.6.2015 00:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Shkoder
 E enjte, 4.6.2015
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I kthjellët
I kthjellët
21 °C
21 °C
VeriLindje, Erë e qetë 1.4m/s
1.4
m/s
62 %
03:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
20 °C
20 °C
VeriLindje, Më se e lehtë 2.1m/s
2.1
m/s
66 %
06:00
Me diell
Me diell
25 °C
25 °C
VeriLindje, Më se e lehtë 2.7m/s
2.7
m/s
60 %
2.3
09:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
29 °C
29 °C
VeriLindje, Më se e lehtë 2.5m/s
2.5
m/s
43 %
3.5
12:00
Me diell dhe shumë nxehtë
Me diell dhe shumë nxehtë
31 °C
31 °C
VeriLindje, Më se e lehtë 1.6m/s
1.6
m/s
37 %
8.0
15:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
30 °C
30 °C
Veri, Erë e qetë 1.1m/s
1.1
m/s
42 %
1.7
18:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
26 °C
26 °C
0.06
mm
VeriLindje, Erë e qetë 1.3m/s
1.3
m/s
58 %
21:00
I kthjellët
I kthjellët
24 °C
24 °C
VeriLindje, Më se e lehtë 2.1m/s
2.1
m/s
57 %
00:00
I kthjellët
I kthjellët
22 °C
22 °C
VeriLindje, Më se e lehtë 2.1m/s
2.1
m/s
65 %

Sekrete Bukurie RSS

Ekzistojnë disa lloje të versioneve të dietës me vezë të ziera. Për ta shmangur monotoninë, që është arsye e shpeshtë për dështim të dietave, mund të shtoni edhe disa ushqime. Pos vezëve sugjerohen edhe mish pule, gjeldeti, perime me pak karbohidrate, çaj të bimëve, pa sheqer, si dhe ujë. Për tre muaj, nëse i përmbaheni […]
Zakonisht, njerëzit fillojnë të thinjen pasi t’i kenë mbushur dyzet vjet, mirëpo disa të tjerë, për shkak të gjenetikës, fillojnë të thinjen më herët dhe kjo gjë mund të shkaktojë probleme me vetëbesimin, sidomos nëse ndodh në kohën kur sapo keni mbushur njëzet vjet. Nëse edhe ju keni probleme me thinjat e hershme, ndiqni shtatë […]
Nga dita e parë e lindjes së fëmijës deri në fund të muajit të parë të gjidhënies ndryshon edhe përbërja edhe sasia e qumështit. Nga dita e I-III formohet sasi e vogël e kolostrumit, nga dita e IV-XIV paraqitet qumështi kalimtar, sasia e të cilit nga dita në ditë rritet, kurse në javën e III-IV […]
Shumë femra shprehen se e urrejnë kohën kur e kanë ciklin. Në vend që të jeni në një gjendje të pakënaqshëm emocionale 1 javë në muaj ju mund të mësoni të doni ciklin tuaj. Këto janë 3 arsye që do t’ju bëjnë të ndryshoni mendimin për ciklin tuaj menstrual 1.Është një pastrim organizmi i natyrshëm […]
Custom Search