Botë  Evropë Shqipëri Shkoder
calculated at: 4.5.2016 00:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Shkoder
 E hënë, 9.5.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I kthjellët
I kthjellët
14 °C
14 °C
80 %
03:00
I kthjellët
I kthjellët
13 °C
13 °C
83 %
06:00
Me diell
Me diell
17 °C
17 °C
VeriLindje, Erë e qetë 1.1m/s
1.1
m/s
68 %
2.1
09:00
Me diell
Me diell
22 °C
22 °C
51 %
7.9
12:00
Me diell
Me diell
24 °C
24 °C
Perëndim-JugPerëndim, Më se e lehtë 2.5m/s
2.5
m/s
44 %
8.3
15:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
24 °C
24 °C
Perëndim-JugPerëndim, Më se e lehtë 2.8m/s
2.8
m/s
42 %
2.3
18:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
19 °C
19 °C
JugPerëndim, Më se e lehtë 1.7m/s
1.7
m/s
57 %
21:00
I kthjellët
I kthjellët
16 °C
16 °C
Perëndim-JugPerëndim, Erë e qetë 0.8m/s
0.8
m/s
65 %
00:00
I kthjellët
I kthjellët
14 °C
14 °C
71 %

Sekrete Bukurie RSS

Një fytyrë e butë dhe pa akne. Kjo mund të jetë dëshira më e madhe e një femre. Ne shpenzojmë mijëra dollarë në produkte kozmetike, kremra, maska dhe të tjera vetëm për të plotësuar këtë dëshirë. Lëkura ndikohet nga shumë gjëra, përfshirë faktorët ambiental, dietat e pashëndetshme dhe mosha. Me kohën lëkura jonë humbet elasticitetin […]
Ekziston diçka e pabesueshme te jelekët. Thënë thjesht, silueta të cilën e jep jeleku, krijon ndjenjë sensuale të pakrahasueshme. Favoriti ynë absolut për pranverë dhe verë është ai jelek me të cilin arrijmë balancën e përsosur midis strukturës moderne dhe të ndjenjës së lehtë valëvitëse. Për arritjen e këtij stili, kërkoni ato linja të pastra […]
Provoni këtë recetë të thjeshtë dhe natyrale për eliminimin e akneve, rrudhave dhe pikave të zeza. 1. Vezë 2. Lugë gjalpë bajame (ose ulliri) ½ Lugë gjelle mjaltë 2. Lugë vazelinë (mjekësore) Përgatitja: Shkrini vazelinën mbi avull. Pas disa minutash, kur ajo është shkrirë plotësisht, hiqni atë nga zjarri dhe shtoni përbërësit e mbetur. Perzieni […]
Shumica e njerëzve në varësi të moshës vuajnë nga dhimbjet e shpinës, në periudhat e ndryshme kohore. Mosha mesatare të cilat shfaqet dhimbja e shpinës është mosha mes 35 deri ne 55 vjecare. Ne bazë të një studimi të ekspertëve, dhimbja e shpinës shoqërohet me dhimbje kockash, muskujsh dhe ligamentesh , të cilat si pasojë […]
Custom Search