Botë  Evropë Macedonia Skopje
calculated at: 28.6.2016 00:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Skopje
 E mërkurë, 29.6.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
20 °C
17 °C
0.04
mm
Veri-VeriPerëndim, Më se e lehtë 5.1m/s
5.1
m/s
68 %
03:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
20 °C
16 °C
Veri-VeriPerëndim, Më se e lehtë 5.3m/s
5.3
m/s
71 %
06:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
23 °C
20 °C
Veri-VeriPerëndim, Më se e mesme 5.8m/s
5.8
m/s
61 %
2.1
09:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
27 °C
25 °C
Veri, Më se e mesme 6.1m/s
6.1
m/s
47 %
5.1
12:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
28 °C
27 °C
Veri-VeriPerëndim, Më se e mesme 6.4m/s
6.4
m/s
44 %
7.3
15:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
30 °C
28 °C
Veri-VeriPerëndim, Më se e mesme 6.3m/s
6.3
m/s
40 %
2.4
18:00
Me diell
Me diell
26 °C
25 °C
Veri, Më se e lehtë 5.1m/s
5.1
m/s
48 %
21:00
I kthjellët
I kthjellët
23 °C
20 °C
Veri, Më se e lehtë 4m/s
4
m/s
61 %
00:00
I kthjellët
I kthjellët
20 °C
18 °C
Veri, Më se e lehtë 3.6m/s
3.6
m/s
71 %

Sekrete Bukurie RSS

Djegjet nga dielli jane lezione te vogla te cilat shkaktohen, nga depertimi I rrezeve ultraviolet, nen lekure. Ne disa raste demet e shaktuara ne lekure mund te jene me te thella duke demtuar kapilaret e gjakut qe ushqejne te gjitha qelizat. Simptomat e shkaktuara nga dielli jane skuqja dhe tharja e lekures ne zonat e […]
Lëkura është pasqyrë e shëndetit. Ushqimi i mirë, fjetja e mjaftueshme, reduktimi i stresit, aktiviteti fizik, hidratimi i vazhdueshëm i lëkurës dhe mbrojtja e lëkurës nga rrezatimi diellor janë faktorë për të pasur një lëkurë sa më të shëndetshme. Cfarë nëkuptojmë me hidratim Me hidratimin e lëkurës nënkuptohet përmbajta e ujit në të gjithë lëkurën, […]
Sipas studimeve, lista e përfitimeve nga vaji i kanellës është e gjatë; ky vaj ka veti kundër parazitëve, kundër inflamacionit dhe kundër viruseve, dhe në këtë mënyrë përmirëson imunitetin. Përbërësit kryesorë tek vaji i kanelllës janë: eugenol, cinnamaldehyde, phellandrene dhe methyleugenol. Vaji i kanellës për shëndetin seksual Kanella shihet si një afrodiziak i shkëlqyer, pasi […]
Kur i pyesni shtatzënat përse bebet qëllojnë barkun, ato do t’ju përgjigjen që bebet vetëm përpiqen t’i përqafojnë nga brenda. Secili aktivitet i vogël do të na bëjë të pyesim përse veprojnë bebet kështu. Goditja tregon shëndetin e mirë të bebes, zhvillimin dhe aktivitetin e saj. Bebja reagon menjëherë ndaj ndryshimeve në ambient, posaçërisht kur […]
Custom Search