Botë  Evropë Macedonia Tetovo
calculated at: 23.10.2016 00:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Tetovo
 E diel, 23.10.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
17 °C
17 °C
Jug, Erë e qetë 1.1m/s
1.1
m/s
87 %
03:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
14 °C
14 °C
Jug-JugPerëndim, Erë e qetë 1.2m/s
1.2
m/s
96 %
06:00
Me diell
Me diell
14 °C
14 °C
Jug-JugPerëndim, Erë e qetë 1.3m/s
1.3
m/s
95 %
0.3
09:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
20 °C
20 °C
Jug-JugPerëndim, Më se e lehtë 1.9m/s
1.9
m/s
77 %
1.0
12:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
20 °C
20 °C
Jug-JugPerëndim, Më se e lehtë 1.8m/s
1.8
m/s
76 %
1.2
15:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
20 °C
20 °C
Jug, Më se e lehtë 1.5m/s
1.5
m/s
80 %
18:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
18 °C
18 °C
Jug-JugPerëndim, Më se e lehtë 1.5m/s
1.5
m/s
90 %
21:00
I kthjellët
I kthjellët
17 °C
17 °C
JugPerëndim, Erë e qetë 1.1m/s
1.1
m/s
93 %
00:00
I kthjellët
I kthjellët
14 °C
14 °C
Perëndim-JugPerëndim, Erë e qetë 0.7m/s
0.7
m/s
96 %

Sekrete Bukurie RSS

Ftohje dhe kollë – nëse nuk ju kushtoni vëmendjen e duhur, mund të shndërrohen në sëmundje të rrezikshme, transmeton gazeta Kosova Sot. Receta kundër gripit dhe ftohjes: 1 qepë 2 gota ujë Lëngun e 1 limoni 2 lugë mjaltë Udhëzimet: Le të vlojë uji. Qepën e preni në copë dhe i vloni për 15 minuta. […]

The post Receta kundër ftohjes dhe gripit appeared first on Sekrete Bukurie.

Gjatë kësaj periudhe të vitit, kungulli bëhet pjesë e pandashme e kuzhinave të shtëpive, meqë mund të përdoret për ushqime të ndryshme. Megjithatë, një gjë që mund të mos e keni ditur është që kungulli i shtypur ka përdorim të gjerë edhe në rutinën e bukurisë, disa prej të cilave ua kemi sjellë më poshtë […]

The post Përdorimet e kungullit në rutinën tuaj të bukurisë appeared first on Sekrete Bukurie.

Të gjitha femrat duan që të kenë thonj tërheqës dhe të shëndoshë, megjithatë jo të gjitha ia arrijnë këtij qëllimi. E, për t’ju ndihmuar në këtë drejtim më poshtë ua kemi sjellë disa këshilla, të cilat duhet t’i ndiqni, transmeton gazeta Kosova Sot. 1. PËRDORNI SHTRESËN BAZË Mbrojini thonjtë tuaj para se ta aplikoni llakun […]

The post Ja disa keshilla për thonj të shëndoshë dhe të bukur appeared first on Sekrete Bukurie.

Shumica e dinë që uthulla e mollës ka efekt pozitiv në flokë, aplikimi i saj është armë e besueshme në luftë kundër artritit dhe dhembjeve të nyjave, mirëpo më pak e njohur që është aleat i shkëlqyeshëm në kurimin fytyrës! Nëse ju mundojnë problemet me lëkurën, si p.sh. sukrepi, inflamacioni, aknet dhe poret e zgjeruara, […]

The post Pastroni fytyrën çdo ditë me uthull molle: Rezultate fenomenale! appeared first on Sekrete Bukurie.

Custom Search