Botë  Evropë Montenegro Ulcinj
calculated at: 24.10.2016 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Ulcinj
 E enjte, 27.10.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
19 °C
17 °C
8.56
mm
Lindje-VeriLindje, Më se e lehtë 3.1m/s
3.1
m/s
93 %
03:00
I vrenjtur me  shumë shi
I vrenjtur me shumë shi
19 °C
15 °C
5.32
mm
VeriLindje, Më se e lehtë 5.1m/s
5.1
m/s
92 %
06:00
I vrenjtur me shira të lehta
I vrenjtur me shira të lehta
18 °C
14 °C
0.96
mm
VeriLindje, Më se e mesme 6.3m/s
6.3
m/s
85 %
09:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
20 °C
15 °C
VeriLindje, Më se e mesme 6.9m/s
6.9
m/s
68 %
0.4
12:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
20 °C
16 °C
0.04
mm
VeriLindje, Më se e mesme 7.3m/s
7.3
m/s
57 %
0.6
15:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
20 °C
15 °C
VeriLindje, Më se e mesme 6.8m/s
6.8
m/s
57 %
0.1
18:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
17 °C
12 °C
VeriLindje, Më se e mesme 7.2m/s
7.2
m/s
64 %
21:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
16 °C
9 °C
VeriLindje, Më se e mesme 7.2m/s
7.2
m/s
66 %
00:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
15 °C
8 °C
VeriLindje, Më se e mesme 7.1m/s
7.1
m/s
68 %

Sekrete Bukurie RSS

Pasi keni shijuar frutin e portokallit, shumica prej nesh e flakim tutje lëkurën e tij. Por, duke bërë këtë ne humbasim shumë përfitime, sepse lëkura e tij është e veçantë për bukurinë dhe përdorime të tjera. Të pasur me vitamina A dhe C, kalcium, magnez, fosfor dhe plot lëndë të tjera ushqyese, ai e përmirëson […]

The post Jepini shkëlqim fytyrës tuaj me lëkurë portokalli appeared first on Sekrete Bukurie.

Sfungjeri i trupit është një produkt i cili mund të gjendet në çdo tualet e nëse disa e përdorin në çdo larje disa të tjerë e kanë harruar diku të varur për vite të tëra. A e keni menduar ndonjëherë se sa të pastër janë sfungjerët dhe a duhet t’i përdorim? Një studim i publikuar […]

The post Kujdes nga sfungjerët e trupit, janë të rrezikshëm appeared first on Sekrete Bukurie.

Një nga problemet e shpeshta që hasen në moshat e rritura është edhe patologjia e prostatës. Një nga problemet e shpeshta që hasen në moshat e rritura është edhe patologjia e prostatës. Prostata është një gjendër e vogël sa një arrë që vendoset mu përballë pjesës së fundit të zorrës së trashë, poshtë fshikës së […]

The post Prostata dhe meshkujt pas të 40-ave appeared first on Sekrete Bukurie.

Ftohje dhe kollë – nëse nuk ju kushtoni vëmendjen e duhur, mund të shndërrohen në sëmundje të rrezikshme, transmeton gazeta Kosova Sot. Receta kundër gripit dhe ftohjes: 1 qepë 2 gota ujë Lëngun e 1 limoni 2 lugë mjaltë Udhëzimet: Le të vlojë uji. Qepën e preni në copë dhe i vloni për 15 minuta. […]

The post Receta kundër ftohjes dhe gripit appeared first on Sekrete Bukurie.

Custom Search