Botë  Evropë Serbia Ferizaj
calculated at: 5.5.2016 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Ferizaj
 E hënë, 9.5.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I kthjellët
I kthjellët
8 °C
8 °C
Lindje-JugLindje, Erë e qetë 1.1m/s
1.1
m/s
91 %
03:00
I kthjellët
I kthjellët
6 °C
6 °C
Lindje-JugLindje, Erë e qetë 0.9m/s
0.9
m/s
93 %
06:00
Me diell
Me diell
13 °C
13 °C
Lindje, Erë e qetë 0.8m/s
0.8
m/s
83 %
2.3
09:00
Me diell
Me diell
18 °C
18 °C
Jug-JugPerëndim, Erë e qetë 0.8m/s
0.8
m/s
61 %
8.0
12:00
Me diell
Me diell
21 °C
21 °C
Jug-JugPerëndim, Erë e qetë 1m/s
1
m/s
44 %
7.5
15:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
20 °C
20 °C
Jug, Erë e qetë 0.8m/s
0.8
m/s
44 %
1.9
18:00
Pjesërisht i vrenjtur
Pjesërisht i vrenjtur
15 °C
15 °C
0.15
mm
Lindje-VeriLindje, Më se e lehtë 1.9m/s
1.9
m/s
72 %
21:00
I kthjellët
I kthjellët
12 °C
12 °C
0.14
mm
Lindje-VeriLindje, Më se e lehtë 2.4m/s
2.4
m/s
82 %
00:00
I kthjellët
I kthjellët
10 °C
10 °C
0.09
mm
Lindje, Erë e qetë 1.1m/s
1.1
m/s
89 %

Sekrete Bukurie RSS

Nëse mësoheni si t’i rrisni qerpikët në mënyrë krejt natyrale, atëherë do ta ruani maskarën. Nëse tashmë vetë natyra jua ka dhuruar qerpikët e gjatë, nuk ju nevojitet shumë që të jenë të përsosur. A e keni ditur që vazelina, vaji i ullirit, por edhe masazhi e kapakëve të syve ndihmon në rritjen e qerpikëve. […]
Të bardhët e vesë Përzieni një të bardhë të vesë me një lugë gjelle sheqer dhe gjysmë lugë gjelle pluhur mielli, transmeton Telegrafi. Këta përbërës i përzieni derisa të krijohet një pastë dhe me të i bëni masazh këmbëve. Pastaj, e lini pastën të thahet dhe lehtë e hiqni produktin nga lëkura. Sheqer dhe limon […]
Më nuk ju nevoitet që t’I mbushni buzët me botoks e as të përdorni pompa të vogla që më pastaj të dukeni sikur t’iu kishte pickuar ndonjë bletë. Franecezet dinë ta përdorin kozmetikën në maksimum, me ç’rast ato thonë se konturimi dhe nuancat më të perforcuara janë gjithçka që duhet, shkruan Kosovarja. Më poshtë do […]
Ajo ju premton dobësim në kohë rekord, por ama nuk duhet ndjekur për më shumë se dy javë, sepse mund të provokojë ekuilibra të rëndë: me dietën Plank do të rizbuloni ndjesinë e lehtësisë së trupit. Ja dhjetë gjëra që duhet të dini nëse dëshironi të dobësoheni shpejt Shpejtësia Gjëja e parë që duhet të […]
Custom Search