Botë  Evropë Shqipëri Vlore
calculated at: 27.10.2016 12:00
°C | °F
ETA2

Parashikimi i motit Vlore
 E mërkurë, 2.11.2016
  

UTC (GMT) Meteogram (00:00 - 24:00)
Ora lokale
Mot
Temp.
Ndihet si
Prec.
Era
Lagështia
UV index
00:00
I kthjellët
I kthjellët
8 °C
8 °C
Lindje, Më se e lehtë 2.9m/s
2.9
m/s
75 %
03:00
I kthjellët
I kthjellët
8 °C
8 °C
JugLindje, Më se e lehtë 1.9m/s
1.9
m/s
74 %
06:00
Me diell
Me diell
9 °C
9 °C
Jug-JugLindje, Më se e lehtë 1.6m/s
1.6
m/s
75 %
0.1
09:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
15 °C
15 °C
Jug-JugPerëndim, Më se e lehtë 1.7m/s
1.7
m/s
60 %
2.2
12:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
16 °C
14 °C
JugPerëndim, Më se e lehtë 3.3m/s
3.3
m/s
61 %
0.8
15:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
16 °C
13 °C
Jug-JugPerëndim, Më se e lehtë 3.8m/s
3.8
m/s
72 %
18:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
15 °C
11 °C
Jug, Më se e lehtë 4m/s
4
m/s
83 %
21:00
Kryesisht me re
Kryesisht me re
13 °C
9 °C
Jug, Më se e lehtë 4m/s
4
m/s
86 %
00:00
I mbuluar me re
I mbuluar me re
14 °C
10 °C
Jug, Më se e lehtë 4.1m/s
4.1
m/s
87 %

Sekrete Bukurie RSS

A jeni duke kërkuar ide interesante makijazhi për Halloween? Më poshtë i kemi gjetur disa pamje të mahnitshme nga Instagrami, të cilat përfshijnë shkëlqim dhe shumë xixëllimë.  /Telegrafi/          

The post Ja disa ide të mahnitshme makijazhi për Halloween appeared first on Sekrete Bukurie.

Buzëkuqi kaherë i ka bërë të famshme Marilyn Monronë dhe Elizabeth Taylorin, por ai edhe sot “jeton” famën e vet. Edhe pse është shumë i efektshëm, shumica e vajzave shmangin, sepse i nevrikos që e shohin në çdo gjë që prekin, transmeton Telegrafi. Është e vërtetë që lë gjurmë në dhëmbë dhe gotë, mund edhe […]

The post Ja çfarë të bëni që buzëkuqi të mos lërë gjurmë appeared first on Sekrete Bukurie.

Migrena mund të jetë një shqetësim tepër serioz, megjithatë, një studim i ri tregon se një dietë me pak karbohidrate mund të jetë zgjidhja për të evituar këto dhimbje të tmerrshme koke. Shkencëtarët në Itali testuan vullnetarë me dietë ushqimore të pasur me yndyrë dhe me pak karbohidrate, e cila e detyron trupin të djegë […]

The post Ja një zgjidhje kundër migrenës appeared first on Sekrete Bukurie.

Mandarina dhe portokalli mund të duken njësoj, por kjo nuk do të thotë se ata janë të njëjtë. Ndërsa portokalli vendoset në krye të familjes së agrumeve, edhe pjesëtarë të tjerë meritojnë të njëjtën vëmendje. Midis tyre është mandarina, që në fakt është një varietet kinez. Ka disa dallime të rëndësishme mes dy frutave që […]

The post Cili është më i mirë portokalli apo mandarina? appeared first on Sekrete Bukurie.

Custom Search