Botë  Evropë United Kingdom
calculated at: 27.10.2016 00:00
°C | °F
harta po ngarkohet...
Enj
Pre
Sht
Die
Hën
Mar
Mër
ETA2
?

Parashikimi i motit

    
    
    

Sekrete Bukurie RSS

A jeni duke kërkuar ide interesante makijazhi për Halloween? Më poshtë i kemi gjetur disa pamje të mahnitshme nga Instagrami, të cilat përfshijnë shkëlqim dhe shumë xixëllimë.  /Telegrafi/          

The post Ja disa ide të mahnitshme makijazhi për Halloween appeared first on Sekrete Bukurie.

Buzëkuqi kaherë i ka bërë të famshme Marilyn Monronë dhe Elizabeth Taylorin, por ai edhe sot “jeton” famën e vet. Edhe pse është shumë i efektshëm, shumica e vajzave shmangin, sepse i nevrikos që e shohin në çdo gjë që prekin, transmeton Telegrafi. Është e vërtetë që lë gjurmë në dhëmbë dhe gotë, mund edhe […]

The post Ja çfarë të bëni që buzëkuqi të mos lërë gjurmë appeared first on Sekrete Bukurie.

Migrena mund të jetë një shqetësim tepër serioz, megjithatë, një studim i ri tregon se një dietë me pak karbohidrate mund të jetë zgjidhja për të evituar këto dhimbje të tmerrshme koke. Shkencëtarët në Itali testuan vullnetarë me dietë ushqimore të pasur me yndyrë dhe me pak karbohidrate, e cila e detyron trupin të djegë […]

The post Ja një zgjidhje kundër migrenës appeared first on Sekrete Bukurie.

Mandarina dhe portokalli mund të duken njësoj, por kjo nuk do të thotë se ata janë të njëjtë. Ndërsa portokalli vendoset në krye të familjes së agrumeve, edhe pjesëtarë të tjerë meritojnë të njëjtën vëmendje. Midis tyre është mandarina, që në fakt është një varietet kinez. Ka disa dallime të rëndësishme mes dy frutave që […]

The post Cili është më i mirë portokalli apo mandarina? appeared first on Sekrete Bukurie.

Custom Search
Parashikimi i motit Tiranë